Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Super User
Kategoria:

W dniu 19 maja 2015, w szkole został przeprowadzony konkurs języka angielskiego w dwóch kategoriach wiekowych,  klasy IV - VI oraz II - III. Uczestnicy wykazywali się praktyczną znajomością języka angielskiego oraz wiedzą o krajach anlojęzycznych.

Zwycięzcy:

klasy II - III

Amelia Zygmunt - 1 miejsce

Małgorzata Skiba - 2 miejsce

Dominik Jajeśnica - 3 miejsce

klasy IV - VI

Aurelia Ginda - 1 miejsce

Kamila Ślęczkowska - 2 miejsce

Oliwia Orłowska  i Kornelia Sabat - 3 miejsce.

Na apelu zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i otrzymali nagrody.

Super User
Kategoria:

29.05.2015 r. drużyna w składzie:

Julia Czenczek

Claudia Podsobiński

Paweł Folta

Łukasz Bańczak

pod opieką p. Moniki Drozdalskiej-Hołub, wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju BRD – etap wojewódzki. Podobnie jak na etapie powiatowym uczestnicy mieli do pokonania tor przeszkód, przejechania zgodnie z przepisami po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy. Ponadto rozwiązywali test z wiedzy o przepisach drogowych i pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Turnieju odbył się w Tryńczy, wzięło w nim udział 23 drużyn.

Szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć Komendantowi Powiatowemu Policji w Lesku komisarzowi Rolandowi Szczepanikowi za zorganizowanie transportu drużyny.

Super User
Kategoria:

13.04.2015 r. drużyna w składzie:

Julia Czenczek

Claudia Podsobiński

Paweł Folta

Łukasz Bańczak

pod opieką p. Moniki Drozdalskiej-Hołub, wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju BRD – etap powiatowy. Uczestnicy mieli do pokonania tor przeszkód, przejechania zgodnie z przepisami po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy. Ponadto rozwiązywali test z wiedzy o przepisach drogowych i pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W turnieju wzięło udział 7 drużyn. Nasi przedstawiciele już po raz kolejny z rzędu okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce. Będą oni reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować p. Tomaszowi i Ryszardowi Drozdalskim oraz Bartkowi Romankowi, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do sukcesu naszej drużyny wykonując kilka przeszkód do treningów.

Super User
Kategoria:

8 maja w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece  Publicznej w Lesku odbył się  VIII Przegląd  Recytatorski przeznaczony dla dzieci  kl. 0-III. Do przeglądu zostali zgłoszeni uczniowie ze szkół  Powiatu Leskiego.

Naszą szkołę w tym  przeglądzie reprezentowali:

  1. Małgorzata Skiba kl. III- wiersz pt. „ Nie ma to jak w lesie”
  2. Dominik Jajeśnica  kl. III- wiersz pt. „Kropka”
  3. .Karina Ginda  kl. II – wiersz „Hania”

Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane do recytacji i reprezentowały bardzo wysoki poziom. Różnorodna tematyka i interpretacja wierszy zapewniła dobrą zabawę wszystkim uczestnikom.

Jury  doceniło pracę i zaangażowanie wszystkich dzieci, którym wręczono  dyplomy oraz nagrody w postaci bajek  i różnorodnych upominków . Kilkoro dzieci zostało  dodatkowo wyróżnionych, otrzymując  dyplom za zdobycie I miejsca.

Wśród nich była również uczennica  z naszej szkoły –Małgosia Skiba.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  1. Wójcicka

Super User
Kategoria:

Jak co roku, przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą pisankę. Wzięło w nim udział 23 uczniów z różnych klas. Technika wykonania prac była dowolna, więc dzieci mogły wykazać się kreatywnością i barwnymi pomysłami. Komisja miała duży problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ każde dzieło było niepowtarzalne. Uczestnicy użyli wielu technik, począwszy od oklejania bibułą, poprzez ozdabianie cekinami, plasteliną, a  także stosując bardzo pracochłonną metodę jaką jest quiling. Po burzliwych debatach komisja w składzie: dyr. szkoły Janina Klucz, Agata Wójcicka i Monika Drozdalska-Hołub oceniła uczestników konkursu w dwóch kategoriach:

Kl. 0 – III

I miejsce – Karolina Orłowska

II miejsce – Zuzanna Sałaciak

III miejsce – Nikola Armata

Wyróżnienie – Natalia Bobala

Wyróżnienie – Sandra Armata

Wyróżnienie – Oskar Baran

Kl. IV – VI

I miejsce – Martyna Mastalerz

II miejsce – Barbara Krok

III miejsce – Julia Czenczek

Wyróżnienie – Kornelia Sabat

Wyróżnienie – Szymon Bieszczad

Wyróżnienie – Weronika Bańczak

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.