Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Super User

Konkurs na najlepsze prace wykonane w środowisku Scratch, rozstrzygnięty ! Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 80 prac. W trzecim, finałowym etapie ocenianych było 20 najlepszych. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice Julia Czenczek i Małgorzata Skiba. Julia Czenczek znalazła się w czołowej dwudziestce. Prace finałowej dwudziestki można obejrzeć na stronie: http://www.code.edu.pl/konkurs/ . Aby wyróżnić młodych programistów organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestników konkursu.

 

Super User

W ramach projektu „Programować każdy może” 8 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty programowania i budowania LEGO MINDSTORMS NXT. Uczniowie w ciągu 3 godzinnych zajęć pod czujnym okiem instruktora budowali oraz programowali roboty. Pomysłowość i fantazja uczniów w konstruowaniu były godne pozazdroszczenia, a emocje w walkach na macie nie miały końca.

Super User

W miesiącach od września do listopada w naszej szkole realizujemy projekt „Programować każdy może”. Uczniowie uczęszczają na zajęcia w dwóch grupach:

grupa I klasy II-III

grupa II klasy IV-VI.

Zajęcia prowadzi Monika Drozdalska-Hołub.

Projekt powstał przy współpracy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacji „Ekologicznej” - Wychowanie i Sztuka w Katowicach. Każdy uczestnik zajęć otrzyma koszulkę t-shirt z logotypem projektu, broszurę o korzyściach programowania, płytę DVD z książeczką wraz z zestawem materiałów o projekcie, zestawem filmików promujących ideę programowania, materiałami szkoleniowymi, samouczkami, filmami instruktażowymi oraz programem Scratch do instalacji na komputerze. W ramach projektu odbędą się 3 godziny warsztatów, dla każdej grupy oddzielnie. Warsztaty przeprowadzone będą przez z instruktorów Laboratorium Robotyki, z wykorzystaniem zestawów do budowy robotów LEGO MINDSTORMS NXT oraz komputerów przenośnych wraz z wizualnym środowiskiem programowania robotów.

W listopadzie odbędzie się międzyszkolny konkurs na najciekawszy projekt zrealizowany w Scratch’u. Na zwycięzców czekają interesujące nagrody.

Super User

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, który rozpoczął się  11 października i potrwa do 17 października w naszej szkole uczniowie klasy VI przeprowadzili lekcję dla nauczycieli pod nazwą „Godzina kodowania dla nauczycieli”. Kadra pedagogiczna na czele z Panią Dyrektor z pełnym zaangażowaniem poznawała tajniki programowania w Scratchu. Uczennice w prosty sposób pokazały, że programowanie i związane z nim umiejętności nie są wiedzą tajemną, a kodowania może nauczyć się każdy.