Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Projekt "Programować każdy może"

Super User

W miesiącach od września do listopada w naszej szkole realizujemy projekt „Programować każdy może”. Uczniowie uczęszczają na zajęcia w dwóch grupach:

grupa I klasy II-III

grupa II klasy IV-VI.

Zajęcia prowadzi Monika Drozdalska-Hołub.

Projekt powstał przy współpracy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacji „Ekologicznej” - Wychowanie i Sztuka w Katowicach. Każdy uczestnik zajęć otrzyma koszulkę t-shirt z logotypem projektu, broszurę o korzyściach programowania, płytę DVD z książeczką wraz z zestawem materiałów o projekcie, zestawem filmików promujących ideę programowania, materiałami szkoleniowymi, samouczkami, filmami instruktażowymi oraz programem Scratch do instalacji na komputerze. W ramach projektu odbędą się 3 godziny warsztatów, dla każdej grupy oddzielnie. Warsztaty przeprowadzone będą przez z instruktorów Laboratorium Robotyki, z wykorzystaniem zestawów do budowy robotów LEGO MINDSTORMS NXT oraz komputerów przenośnych wraz z wizualnym środowiskiem programowania robotów.

W listopadzie odbędzie się międzyszkolny konkurs na najciekawszy projekt zrealizowany w Scratch’u. Na zwycięzców czekają interesujące nagrody.