Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Zajęcia "Techniki Skutecznego Uczenia" klasy 1 - 3

Super User

Zajecia odbywają się w piątki -  8:15 - 9:00  i  12:40 - 13:25

Prowadzący: Bogdan Chomiszczak

W październiku, uczestnicy zgłębiali tajniki pieniądza - rodzaje pieniędzy, historia pieniędzy, waluta, bankowość i w końcu siła oszczędzania.

Wykonali swoje własne pieniądze, (nie ma to jak własna, silna waluta), oraz własne skarbonki, żeby zacząć oszczędzać

W listopadzie 2014, uczestnicy czcili pamięć i wspominali swoich przodków. Wykonali prace pt. "Jak wyobrażam sobie miejsce gdzie teraz znajdują się nasi przodkowie" i uczyli się zabaw towarzyskich swoich przodków.

W grudniu tematyka zajęć  obejmowała święta Bożego Narodzenia i tradycje związane z tymi świętami.

Z kolei w styczniu 2015 roku, zajęciom towarzyszył temat zimy. "Wszędzie Biało" - uczestnicy rozważali to co w zimie radosnego - zabawy na śniegu i lodzie oraz to co zima niesie niebezpiecznego, czyli zima w mieście, na drogach, zima jako utrudnienia dla ludzi starszych i chorych. Uczestnicy opracowali również mini kodeks, jak bawić się w zimie bezpiecznie i zachęcali do spędzania wolnego czasu na zabawach zimowych.

Uczestnicy również nie zapomnieli o zwierzętach i ptakach w zimie, przedstawili swoje pomysły na niesienie pomocy naszym "małym przyjaciołom".

 

http://youtu.be/8ToAoZdCEq0

https://www.youtube.com/watch?v=7F927dfcjeQ

W lutym, po feriach zimowych uczestnicy zajęć uczyli zaabsorbowania. Temat zajęć "Niepełnosprawni są wśród nas", przybliżył dzieciom wagę trudności i przeszkód jakie codziennie muszą pokonywać ludzie niepełnosprawni.

W czasie zajęć pt "W świecie ciszy", uczestnicy nauczyli się podstawowych słów w języku migowym. W czasie zajęć o ludziach niewidomych poznali jak udzielać pomocy ludziom którzy nie widzą.

Tematyka zajęć marcowych to "Dążenie do sukcesu". Uczestnicy skupiali się nad czynnikami pozwalającymi odnieść sukces. Ćwiczyli oryginalność, pomysłowość oraz skojarzenia. Realizując temat: "To nie jest kubek, to jest....", tworzyli oryginalne i pomysłowe przedmioty z kubków papierowych. Zajęcia "Kto rządzi w mrowisku", pomogły zrozumieć dzieciom istotę dobrej organizacji i zmysłu przedsiębiorczości.

W kwietniu uczyliśmy się korygowania w oparciu o zajęcia z cyklu "Książka przyjacielem człowieka". W trakcie tych zajęć uczestnicy nie tylko poznali rodzaje publikacji, co ludzie czytają, ale również sami stworzyli kącik humoru dla czytelników, tworząc własne komiksy. Poznali sposoby tworzenia komiksów, rodzaje komiksów a następnie przyjęli obowiązki radaktora, scenarzysty, rysownika i kolorysty i wykonali komiksy 6-7 kadrowe.