Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Piknik rodzinny

spmanasterzec

31 maja 2017 przy pięknej pogodzie, odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie projektu „Wielcy Obywatele Małych Szkół” z udziałem, dzieci, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej.  Uroczystość miała charakter Pikniku Rodzinnego, którego realizacja była jednym z zadań projektowych. Podczas szkolnego pikniku koordynatorzy projektu przedstawili cele i zadania rozpoczynającego się projektu, który będzie realizowany od maja do grudnia 2017.

Piknik rozpoczął się przedstawieniem pt. „Królewna Śnieżka” przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Barańskiej i pani Justyny Krasulak. Tym razem jednak to nie dzieci były aktorami, ale ich rodzice!

Przebrani we wspaniałe stroje odważnie przedstawili historię pięknej Śnieżki. Zebrani uczniowie, pedagodzy i społeczność lokalna nagrodzili ciekawy występ gromkimi brawami.

Następna część pikniku odbyła się już na placu szkolnym, gdzie paliło się ognisko i można było usmażyć kiełbaskę. Dzieci otrzymały również słodkie upominki i uwielbiane przez nich lody. Dopełnieniem tego wydarzenia były zabawy i gry sportowe zorganizowane dla uczestników pikniku przez pana Wojciecha Zemlaka. Po pełnym wrażeń dniu wszyscy w doskonałych humorach rozeszli się do domów.

Koordynatorzy projektu serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia - Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku a aktorom-rodzicom za udane, pełne humoru przedstawienie.

Jednocześnie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka życzymy Naszym Drogim Dzieciom dużo zdrowia, radosnej zabawy i spełnienia najskrytszych marzeń!

W przedstawieniu wystąpili:

Królewna Śnieżka – Klaudia Bańczak

Książę – Krzysztof Szeliga

Królowa- Anna Barańska

Czarownica – Agnieszka Szewczyk

Dwórka – Joanna Skrzek

Dworzanin – Edyta Nowakowska

Paź Księcia – Katarzyna Brejta

Sikorka – Renata Podsobińska

Sowa – Anna Barańska

Lustro – Ireneusz Ginda

Sokół – Paulina Skrzek

Leśniczy – Katarzyna Wanat

Śpioszek – Edyta Jasińska

Nieśmiałek – Mieczysława Podsobińska

Mędrek – Renata Miller

Apsik – Jadwiga Ślęczkowska

Wesołek – Michalina Car – Ziobrowska

Gburek vel Gapcio – Justyna Krasulak :)