Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Super User
Kategoria:

POŻEGNANIE KLASY VI

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęła klasa piąta przedstawieniem przygotowanym specjalnie na pożegnanie swoich starszych kolegów. Dumni, z podniesioną wysoko głową ale również ze łzą w oku szóstoklasiści, pożegnali całą społeczność szkolną. Pani dyrektor Janina Klucz oraz wychowawca klasy pani Monika Drozdalska-Hołub wręczyły wszystkim uczniom świadectwa a tym, szczególnie wyróżniającym się nagrody książkowe, gratulacje oraz podziękowania dla rodziców. 

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw oraz nagród dla uczniów klas I - V. Wychowawcy poszczególnych klas wręczali wyróżnionym uczniom nagrody książkowe, a pani dyrektor uściskiem dłoni serdecznie gratulowała i życzyła dalszych sukcesów.

Podczas tegorocznej uroczystości odbyło się również zakończenie projektu "Szansa Małych Szkół" i rozdanie upominków.

Grono Pedagogiczne życzy wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!

Super User
Kategoria:

Polacy po raz pierwszy Dzień Matki świętowali w 1914 roku w Krakowie, natomiast Dzień Ojca po raz pierwszy obchodzony był w Stanach Zjednoczonych 19 czerwca 1910 roku. Od tamtego czasu w tych dniach pragniemy szczególnie obdarować swoich rodziców miłością.

Przedszkolaki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej zaprosili swoich bliskich na uroczystości w dniu 2 czerwca 2015 roku. Przygotowani pod okiem swoich wychowawców, chcieli zmienić ten jeden dzień w magiczny. Rozpoczęli najmłodsi – dla nich mamusia i tatuś to najważniejsze osoby na całym świecie, panie przedszkolanki pomogły dzieciom wyrazić ich miłość przygotowując piękną inscenizację. Następnie kolejno uczniowie wszystkich klas zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności i talenty podczas starannie przygotowanego programu artystycznego. W niejednym oku zakręciła się łezka gdy dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzieci miały możliwość okazania swojej wdzięczności, szacunku i miłości względem rodziców, wkładając w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca. A wszystko po to by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze swoich ukochanych RODZICÓW.

 

W drugiej części dnia odbyło się ognisko i poczęstunek dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka. Z pomocą rodziców dzieci mogły upiec kiełbaski przy ognisku, zagrać w piłkę na szkolnym boisku, pohasać na placu zabaw, potańczyć przy muzyce czy zjeść smakowite ciasteczka. Pogoda dopisywała zabawom na świeżym powietrzu.

Super User
Kategoria:

5 maja 2015r w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku odbyła się prezentacja trzech oddziałówprzedszkolnych z Bezmiechowej, Manasterca i Głębokiego k/Rymonowa. Oddziały te prowadzi Fundacja „ Elementarz” z siedzibą w Katowicach. W prezentacji wzięli udział zaproszeni goście: Prezydent Fundacji „ Elementarz” Andrzej

Jabłoński, Dyrektor Leskiego Centrum Edukacji Sportu i Promocji Tomasz Wojtanowski, Dyrektorzy Szkół Podstawowych – Lucyna Matuszewska, Janina Klucz, Izabela Sołtysik, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lesku Bożena Pyznarska, Jadwiga Sąsiadek z działu dziecięcego biblioteki, Hanna Olesiuk V- ce Prezes Stowarzyszenia „ Ciepły wiatr”, Grażyna Skrajny logopeda Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lesku, Dyrektor BDK w Lesku Bożena Czuryk i Rodzice dzieci przedszkolnych z Bezmiechowej i Manasterca. Ludowy zespół dziecięcy „ Bezmiechowskie Słoneczka”dwoma tańcami  otworzył prezentację. Wszyscy zaproszeni na prezentację Oddziałów Przedszkolnych otrzymali podziękowanie za nawiązaną współpracę z Fundacją „ Elementarz” reprezentowaną przez Andrzeja Jabłońskiego. Współpraca polegała na doskonaleniu zawodowym młodych nauczycielek zatrudnionych w oddziałach przedszkolnych z Gminy Lesko i Rymanów. Praca w oddziałach przedszkolnych jest pracą bardzo trudną, bo dotyczy grupy różnowiekowej dzieci od 2,5 letnich do 5 lat.

Nauczycielki w grupie różnowiekowej powinny wykazać się doskonałą znajomością rozwoju psycho – ruchowego dziecka a przede wszystkim umiejętnością prowadzenia wszelkich zajęć dydaktyczno – wychowawczych i umiejętnością tworzenia rodzinnej i bezpiecznej atmosfery w grupie. Fundacja „ Elementarz” wyszła młodym nauczycielkom naprzeciw, angażując do współpracy Przedszkole Samorządowe w Lesku, Przedszkola nr 3 i 4 w Sanoku, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Stowarzyszenie „ Ciepły wiatr” w Lesku. Bibliotekę Miejską i Powiatową w Lesku. Przedszkola zaproponowały młodym nauczycielkom zajęcia otwarte przy użyciu nowoczesnych metod. Należy podkreślić że zajęcia otwarte prowadziły nauczycielki dyplomowane postrzegane w placówkach jako wzorowe. W Przedszkolu Samorządowym w Lesku prowadzącymi zajęcia były: Agnieszka Bąk i Agnieszka Szpiech. Inne placówki wyżej wymienione dostarczały ważnych rad i wskazówek potrzebnych do obserwacji dzieci i ich właściwego rozwoju a także rozwoju zainteresowań. Prezentacja obejmowała też codzienną pracę a także imprezy i uroczystości zaplanowane w roku szkolnym 2014/15 w Oddziale Przedszkolnym w Bezmiechowej prowadzonym przez nauczycielkę Kamilę Fedak, Oddziale  Przedszkolnym w Manastercu prowadzonym przez Annę Barańską i Justynę Krasulak, Oddziale Przedszkolnym w Głębokiem prowadzonym przez Katarzynę Pitrus. Na koniec prezentowały się przedszkolaki z Bezmiechowej i Manasterca. Odważnie z uśmiechem i dziecięcym wdziękiem przedstawiały inscenizacje, tańczyły i śpiewały. Rodzice  z podziwem i radością oglądali swoje pociechy występujące po raz pierwszy na scenie BDK w Lesku. Na zakończenie Prezydent Fundacji „Elementarz” wszystkim zaangażowanym we współpracę wręczył podziękowania.

 

                                                                                          Prowadząca nadzór metodyczny

                                                                                              Zofia Przygórzewska

 

Super User
Kategoria:

W piątek 29.05.2015r. w ramach obchodów Dni Leska odbyła się kolorowa Żakinada, święto dzieci i młodzieży. Uczniowie wszystkich szkół przeszli ulicami miasta w barwnym korowodzie. Na leskim rynku imprezę otworzyła Pani Wiceburmistrz Barbara Krasulak przekazując uczniom symboliczny  klucz do bram miasta. W imieniu naszej szkoły klucz odebrała ucz.kl. V- M. Mastalerz. Następnie odbył się konkurs na najciekawszy strój oraz prezentację szkoły. Nasi uczniowie zaprezentowali się w tańcach i piosenkach. Wszyscy mieli także możliwość wspólnej zabawy podczas występów innych szkół.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu barwnych strojów dla swoich pociech a dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie występów.

Super User
Kategoria:

W dniu 22 kwietnia, 2015 gościliśmy w naszej szkole Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej księdza Stanisława Jamrozka oraz Księdza Prałata Dziekana Dekanata Leskiego Mieczysława Bąka. Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną poświęconą papieżowi Ś.P.Janowi Pawłowi II.