Manasterzec 18,
38-600 Lesko

SPOTKANIE Z KOBIETĄ SUKCESU

Super User

Dnia 10 kwietnia 2015r. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Manastercu odbyło się spotkanie z kobietą sukcesu Panią Marią Petką Fundanicz zamieszkałą w Bezmiechowej.

Na wstępie Pani dyrektor szkoły Janina Klucz powitała wszystkich serdecznie, a w szczególności zaproszonego gościa i w kilku słowach nakreśliła cel wizyty. Następnie głos zabrała rozmówczyni, od której dowiedzieliśmy się, że jest absolwentką Technikum Budownictwa w  Krośnie (kierunek – renowacje zabytków), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (kierunek – górnictwo i geologia). Ukończyła studia podyplomowe na AGH (kierunek- menadżer w przemyśle)oraz na Politechnice Rzeszowskiej (kierunek-specjalista BHP).Za swój największy sukces życiowy uważa wychowanie córki na dobrego człowieka. Nadmieniła również, że pochodzenie z małej miejscowości nie dyskwalifikuje człowieka do zdobycia wykształcenia oraz realizowanie się w pracy zawodowej, czego ona jest tego przykładem.

Obecnie pełni funkcję dyrektora Ośrodka Wypoczynkowego „Skrzydła’’ w Bezmiechowej. Stwierdziła, że praca sprawia jej satysfakcję, ale też pochłania dużo czasu.

W dalszej części spotkania młodzież kierowała pytania do gościa, na które pani z chęcią i w sposób wyczerpujący odpowiadała. Wspomniała również o tym, iż mając 16 lat skakała ze spadochronu, co było jej pasją. Jest szczęśliwa, że mieszka na wsi a w wolnych chwilach zajmuje się pielęgnacją roślin i obcuje z przyrodą.

Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Szkolnego Julia Czenczek wręczyła Pani Marii kwiaty, jednocześnie dziękując za przybycie do naszej szkoły. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Kategoria: