Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Super User
Kategoria:

1 czerwca b.r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Z inicjatywy pani Anny Barańskiej do naszych dzieci przyjechała animatorka Joanna Latusek. Sympatyczna pani zorganizowała dla dzieci zabawę pt. „Poszukiwacze skarbów.” Zarówno najmłodsi jak i najstarsi mogli wykazać się w trakcie tej zabawy wiedzą i umiejętnościami – odgadywali zagadki, popisywali się zręcznością i sprytem. A wszystko w atmosferze dobrego humoru i na łonie natury. Na koniec pani Joasia wykonała dla dzieci różne kształty z balonów oraz malowanie twarzy, które okazało się szczególnie atrakcyjne dla młodszych dzieci. Jak co roku Rada Rodziców zorganizowała dla dzieci lodowy poczęstunek oraz słodkie upominki. Z pewnością dzieci będą mile wspominać swoje święto.

Super User
Kategoria:

W dniu 05 maja 2016, w naszej szkole odbył się uroczysty apel w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Apel przygotowali uczennice i uczniowie klasy IV i V pod opieką p B. Chomiszczaka. Uczniowie nawiązali do wydarzeń z 1791 roku oraz odśpiewali pieśni patriotyczne. W apelu wzięła udział cała społeczność szkoły.

Super User
Kategoria:

DROGIE MAMY z okazji Waszego Święta życzymy Wam  dużo uśmiechu na twarzy, samych słonecznych dni, dużo radości i miłości .

            To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie  Ci którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wychowawcy znają rolę mamy w życiu dziecka i dlatego  z  tej okazji 20.05.2016 r. odbyło się uroczyste spotkanie w naszej szkole. Dzieci włożyły wiele wysiłku, aby odpowiednio zaprezentować się przed rodzicami.

 Uczniowie  z kl. II – III zaprezentowali przedstawienie pt „Królewna Śnieżka” we współczesnej wersji. Występ tej grupy wywoływał wielokrotnie uśmiech na twarzach obecnych mam i wprowadził wszystkich w radosny nastrój. W scenie finałowej dzieci zatańczyły do przeboju „Why I am see hey”  i zagrały na dzwonkach „ Sto lat”.

W dalszej części uroczystości  na scenie prezentowały się najmniejsze przedszkolaki, które w swoich wierszach i piosenkach wyraziły bezgraniczną miłość do  kochanej mamy. Hitem  ich występu stał się taniec do baletu pt. „Jezioro łabędzie”. Te jeszcze „brzydkie kaczątka” zrobiły furorę w śnieżnobiałych strojach baletowych i spowodowały mocniejsze bicie serca u mamy.

Kolejną grupą prezentującą  się na scenie była „zerówka”. Dla urozmaicenia zatańczyli oni współczesny taniec  dyskotekowy, w którym „królowie dyskoteki” pokazali jak należy się bawić i korzystać z życia. Wiersze i inscenizację o kwiatach zadedykowali swoim najdroższym mamom.

Jako ostatni wystąpili uczniowie kl.I., którzy dla odmiany  pamiętali także o tacie, dla którego przedstawili inscenizację ruchową  do piosenki „ Spacer z tatą”. Aby  nie tylko dzieci prezentowały się na scenie, wychowawczyni klasy pierwszej zadbała o Naszych gości i przygotowała teleturniej  dla mam  i dzieci. Nie lada wyzwaniem okazało się rozpoznawanie dziecka po rączce z zamkniętymi oczami. Ostatnim elementem uroczystości była wspólnie zatańczona „Stonoga”

 

Na zakończenie spotkania były życzenia, uściski, przekazanie własnoręcznie wykonanych  upominków

 i laurek oraz słodki poczęstunek dla mam, który przygotowała Rada Rodziców.

  1. Wójcicka

Super User
Kategoria:

27 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej w Manastercu odbyła się impreza choinkowa. Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych  i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i społeczności  lokalnej.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich gości przez dyrektor p. Janinę Klucz. Uczniowie klas IV-VI  z kółka teatralnego prowadzonego przez   p. Grażynę Zalewską zaprezentowali ciekawą i pełną humoru inscenizację pt. „Shrek”.  Pokazali także swoje  umiejętności taneczne i muzyczne. Po występach uczniowie poszczególnych klas zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców i Radę Rodziców. Dzieciom zostały wręczone również paczki.

Oczekiwanym punktem imprezy była dyskoteka prowadzona przez naszego niezawodnego dj Krzysztofa Hryćko.  Jak co roku zorganizowano  konkurs na najciekawszy strój karnawałowy, którego  zwycięzcą został uczeń klasy I – Jacuś Skiba. Wyglądał znakomicie w stroju żołnierza. Zabawa choinkowa przebiegała w przyjaznej atmosferze i dostarczyła wszystkim obecnym wielu wspaniałych wrażeń.

 

Justyna Krasulak