Manasterzec 18,
38-600 Lesko

spmanasterzec
Kategoria:

W dniu 25 maja 2017 w naszej szkole wszystkie Mamusie i Tatusiowie z dumą patrzyły na występy swoich pociech z okazji Dnia Matki i Ojca.

W pierwszej kolejności dzieci uczęszczające na zajęcia dodatkowe pod opieką Pani Judyty Tymplaskiej dały niesamowity pokaz swoich umiejętności tanecznych. W parach i solo, w energicznych szybkich tańcach i tych nieco wolniejszych dzieci prezentowały się niesamowicie. Urocze wierszyki i piosenki maluszków wycisnęły niejedną łezkę z mamusinych oczu. Dla wielu przedszkolaczków był to premierowy występ. Nieco doświadczeni już starsi koledzy i koleżanki z „zerówki” i klasy I pod opieką pani Joanny Drozdalskiej-Szeligi zaprezentowali się równie wspaniale w inscenizacji pt.: „Zapach mamy”. Program artystyczny złożony był również z wspaniałych piosenek i wierszy z morałem, który można ująć cytatem z jednej z nich: „...wracaj szybko, wracaj, kto ważniejszy, ja czy praca?...”

Na zakończenie humorystyczna inscenizacja uczniów z klasy II i III rozśmieszyła wszystkich zgromadzonych. Doskonale przygotowani uczniowie, rekwizyty, scenografia, teksty to wszystko połączone w jedną całość przez panią Agatę Wójcicką.

Wisienką na torcie było wręczenie samodzielnie przygotowanych przez uczniów upominków dla rodziców. Tym akcentem młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Manastercu zakończyli uroczystą akademię.

Ciekawym wydarzeniem było również zaprezentowanie się starszych uczniów, biorących udział w projekcie z języka angielskiego pod opieką pana Bogdana Chomiszczaka. Równie wspaniała scenografia, dekoracje i role całkowicie w języku angielskim wzbudziły podziw wśród rodziców.

Z okazji tego pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Ojca, Rada Rodziców przygotowała dla zgromadzonych gości słodki poczęstunek, kawę i herbatę.

Super User
Kategoria:

Dnia 12.01.2017 r. odbyła się w naszej szkole Choinka, na którą przybyli rodzice oraz młodzież szkolna.

Imprezę urozmaicił występ dzieci z oddziału przedszkolnego, układy taneczne uczniów kl. 0-III w ramach dodatkowych zajęć z rytmiki przygotowane przez p. Judytę Tympalską.

Następnie swoje umiejętności aktorskie przedstawiła młodzież z kółka teatralnego pod opieką  p. Grażyny Zalewskiej z współczesną wersją baśni ,,Kopciuszek”.

Uczniowie prężnie zaangażowali się w przygotowanie dekoracji, w których pomogła p. Monika Drozdalska –Hołub .Rada Rodziców zorganizowała dla swoich pociech poczęstunek oraz paczki ze słodyczami.

W trakcie zabawy prowadzonej przez DJ odbył się konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy.

Wszyscy świetnie się bawili.

Grażyna Zalewska

Super User
Kategoria:

22 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami oraz stoły nakryte białymi obrusami i zastawione wigilijnymi daniami. Spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Po wspólnej modlitwie i wysłuchaniu Ewangelii pani dyrektor Janina Klucz złożyła pracownikom szkoły, rodzicom i dzieciom świąteczne życzenia, po których zebrani podzielili się  opłatkiem. Następnie obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków przygotowane pod kierunkiem pani Anny Barańskiej i pani Justyny Krasulak . Dzieci w pięknych strojach śpiewały kolędy i recytowały wiersze. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez uczniów klasy IV, V i VI pod kierunkiem Pani Joanny Drozdalskiej – Szeliga. Dziewczęta i pani Joasia nie tylko pięknie zaśpiewały, ale również zagrały na takich instrumentach jak dzwonki, lira korbowa, saksofon i flet poprzeczny. Mieliśmy przyjemność również wysłuchać kolęd w języku angielskim w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia w ramach projektu „Life is just another play” pod kierunkiem pana Bogdana Chomiszczaka. Mogliśmy też podziwiać szopki oraz kartki świąteczne wyróżnione w  szkolnym konkursie „ Na najpiękniejszą szopkę i kartkę bożonarodzeniową”. Wyróżniona została także uczennica Andżelika Janik, która zwyciężyła w konkursie na logo koła plastycznego. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, degustacji dań wigilijnych podanych przez Radę Rodziców, rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach do swoich domów, aby wrócić w nowym roku 2017 z nową energią i zapałem do podjęcia nowych wyzwań w nauce i pracy.

 

Anna Barańska

Justyna Krasulak

Super User
Kategoria:

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem,

pełnym chłodnych dni,

są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku,

 kiedy każdemu robi się cieplej na sercu,

bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadziów.

 

W Szkole Podstawowej Fundacji „ELEMENTARZ” zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 20 stycznia o godzinie 12.00 zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki .

Anna Barańska i Justyna Krasulak

Super User
Kategoria:

Dnia 14 listopada 2016 r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klas IV-VI oraz przedszkole.

Uroczystość rozpoczęła się na czwartej godzinie lekcyjnej. Najpierw przemówiła Pani Dyrektor, a później cała szkoła odśpiewała hymn Rzeczpospolitej- „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie przedszkolaki recytowały wiersze i zaśpiewały pieśń patriotyczną „Jak długo w sercach naszych”. Potem wystąpili uczniowie klas IV-VI, którzy opowiedzieli, jak trudną drogę musieli przebyć  Polacy, by odzyskać niepodległość. Na koniec przedstawienia wszyscy odśpiewali „Rotę”.

Akademia miała na celu przypomnieć nam wszystkim, jak ważnym dniem dla Polaków jest  Święto Niepodległości.  Mamy nadzieję, że wszyscy zawsze będą o tym pamiętać.

                                                                                                          Autor: Aurelia  Ginda