Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Dzień Matki w naszej szkole

spmanasterzec

W dniu 25 maja 2017 w naszej szkole wszystkie Mamusie i Tatusiowie z dumą patrzyły na występy swoich pociech z okazji Dnia Matki i Ojca.

W pierwszej kolejności dzieci uczęszczające na zajęcia dodatkowe pod opieką Pani Judyty Tymplaskiej dały niesamowity pokaz swoich umiejętności tanecznych. W parach i solo, w energicznych szybkich tańcach i tych nieco wolniejszych dzieci prezentowały się niesamowicie. Urocze wierszyki i piosenki maluszków wycisnęły niejedną łezkę z mamusinych oczu. Dla wielu przedszkolaczków był to premierowy występ. Nieco doświadczeni już starsi koledzy i koleżanki z „zerówki” i klasy I pod opieką pani Joanny Drozdalskiej-Szeligi zaprezentowali się równie wspaniale w inscenizacji pt.: „Zapach mamy”. Program artystyczny złożony był również z wspaniałych piosenek i wierszy z morałem, który można ująć cytatem z jednej z nich: „...wracaj szybko, wracaj, kto ważniejszy, ja czy praca?...”

Na zakończenie humorystyczna inscenizacja uczniów z klasy II i III rozśmieszyła wszystkich zgromadzonych. Doskonale przygotowani uczniowie, rekwizyty, scenografia, teksty to wszystko połączone w jedną całość przez panią Agatę Wójcicką.

Wisienką na torcie było wręczenie samodzielnie przygotowanych przez uczniów upominków dla rodziców. Tym akcentem młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Manastercu zakończyli uroczystą akademię.

Ciekawym wydarzeniem było również zaprezentowanie się starszych uczniów, biorących udział w projekcie z języka angielskiego pod opieką pana Bogdana Chomiszczaka. Równie wspaniała scenografia, dekoracje i role całkowicie w języku angielskim wzbudziły podziw wśród rodziców.

Z okazji tego pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Ojca, Rada Rodziców przygotowała dla zgromadzonych gości słodki poczęstunek, kawę i herbatę.

Kategoria: