Manasterzec 18,
38-600 Lesko

"Słoneczka" na przeglądzie tańca

spmanasterzec

28 listopada nasze przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Lesku. Motywem przewodnim przeglądu był jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Pod hasłem „Roztańczona Niepodległa” dzieci z różnych przedszkoli zaprezentowały polskie tańce narodowe, ludowe, regionalne oraz tańce do polskiej muzyki patriotycznej.

Na wstępie zostaliśmy przywitani przez panią Barbarę Zgłębicką, dyrektorkę przedszkola w Lesku oraz panią Marię Petkę – Fundanicz, dyrektorkę Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku.

Nasze „Słoneczka” zaprezentowały taniec „Tańcząca wiewióreczka” będący przekrojem przez najbardziej popularne tańce ludowe Polski oraz wiersz Czesława Janczarskiego „Ojczyzna”. Pomimo tego, że był to ich pierwszy występ na dużej scenie dzieci pięknie zatańczyły i zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. W nagrodę nasze przedszkolaczki otrzymały puchar, dyplom oraz słodki upominek wręczony przez dyrektora Leskiego Centrum Edukacji, Sportu i Promocji, pana Tomasza Wojtanowskiego. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci z dumą i wypiekami na twarzy powróciły do swoich domów.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc finansową przy zakupie strojów dla dzieci oraz za ich dowóz na miejsce przeglądu. Pani Michalinie Ziobrowskiej – Car dziękuję za wykonanie pięknych wianków dla dziewczynek. A moim „Słoneczkom” gratuluję udanego debiutu na leskiej scenie.

Wychowawca: Justyna Krasulak

Kategoria: