Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Wigilia w naszej szkole

spmanasterzec

„Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej.

Stało się – między ludzi wszedł

Mistrz – Wiekuisty.”

Cyprian Kamil Norwid

21 grudnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia.

Od rana można było już wyczuć świąteczny klimat. O godzinie 10.00 zebraliśmy się wszyscy w przystrojonej na tą okazję sali gimnastycznej. Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej, nauczycielom oraz rodzicom życzenia świąteczne. Następnie odbyła się część artystyczna.

Uczniowie starszych klas przygotowani przez ks. Tomasza Pawlika zaprezentowali inscenizację wyjaśniającą dlaczego co roku obchodzimy święta Bożego Narodzenia. Następnie dzieci z młodszej grupy przedszkolnej przygotowane przez panią Justynę Krasulak przedstawiły jasełka przypominając wydarzenie przyjścia Jezusa na świat.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę i szopkę bożonarodzeniową. Po tej części wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do wigilijnego stołu, aby zjeść pyszne potrawy przygotowane przez rodziców. Był to też moment na wspólne kolędowanie.

Na koniec w radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do swoich domów.

JK

Kategoria: