Manasterzec 18,
38-600 Lesko

spmanasterzec
Kategoria:

„Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej.

Stało się – między ludzi wszedł

Mistrz – Wiekuisty.”

Cyprian Kamil Norwid

21 grudnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia.

Od rana można było już wyczuć świąteczny klimat. O godzinie 10.00 zebraliśmy się wszyscy w przystrojonej na tą okazję sali gimnastycznej. Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej, nauczycielom oraz rodzicom życzenia świąteczne. Następnie odbyła się część artystyczna.

Uczniowie starszych klas przygotowani przez ks. Tomasza Pawlika zaprezentowali inscenizację wyjaśniającą dlaczego co roku obchodzimy święta Bożego Narodzenia. Następnie dzieci z młodszej grupy przedszkolnej przygotowane przez panią Justynę Krasulak przedstawiły jasełka przypominając wydarzenie przyjścia Jezusa na świat.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę i szopkę bożonarodzeniową. Po tej części wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do wigilijnego stołu, aby zjeść pyszne potrawy przygotowane przez rodziców. Był to też moment na wspólne kolędowanie.

Na koniec w radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do swoich domów.

JK

spmanasterzec
Kategoria:

28 listopada nasze przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Lesku. Motywem przewodnim przeglądu był jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Pod hasłem „Roztańczona Niepodległa” dzieci z różnych przedszkoli zaprezentowały polskie tańce narodowe, ludowe, regionalne oraz tańce do polskiej muzyki patriotycznej.

Na wstępie zostaliśmy przywitani przez panią Barbarę Zgłębicką, dyrektorkę przedszkola w Lesku oraz panią Marię Petkę – Fundanicz, dyrektorkę Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku.

Nasze „Słoneczka” zaprezentowały taniec „Tańcząca wiewióreczka” będący przekrojem przez najbardziej popularne tańce ludowe Polski oraz wiersz Czesława Janczarskiego „Ojczyzna”. Pomimo tego, że był to ich pierwszy występ na dużej scenie dzieci pięknie zatańczyły i zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. W nagrodę nasze przedszkolaczki otrzymały puchar, dyplom oraz słodki upominek wręczony przez dyrektora Leskiego Centrum Edukacji, Sportu i Promocji, pana Tomasza Wojtanowskiego. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci z dumą i wypiekami na twarzy powróciły do swoich domów.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc finansową przy zakupie strojów dla dzieci oraz za ich dowóz na miejsce przeglądu. Pani Michalinie Ziobrowskiej – Car dziękuję za wykonanie pięknych wianków dla dziewczynek. A moim „Słoneczkom” gratuluję udanego debiutu na leskiej scenie.

Wychowawca: Justyna Krasulak

spmanasterzec
Kategoria:

Dnia 31 października 2018r. w Szkole Podstawowej Fundacji ELEMENTARZ w Manastercu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Pani dyrektor Janina Klucz powitała zebrane dzieci i rodziców. Następnie nasi milusińscy zaprezentowali swoje umiejętności. Pięknie śpiewali, recytowali wierszyki i tańczyli. Dzieci zaśpiewały również wesołą piosenkę o krokodylku w języku niemieckim, którego zajęcia są prowadzone w naszym przedszkolu od stycznia 2018 roku. Po części artystycznej pani dyrektor pasowała naszych nowych przedszkolaków oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Następnie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nasze pasowane „Słoneczka”:

 1. Balawejder Zuzanna
 2. Konopka Amanda
 3. Latusek Aleksandra
 4. Pasławski Borys
 5. Popowska-Bigos Iga
 6. Superson Kamil
 7. Ziobrowski-Car Jan

Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem oraz owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu w naszej szkole.

Wychowawca: Justyna Krasulak

spmanasterzec
Kategoria:

W dniu 09 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkoły zebrała się w sali gimnastycznej gdzie o godzinie 11:11 przewodniczący samorządu uczniowskiego wydał komendę „Do Hymnu”. Na jego komendę wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w odświętnych ubiorach, z kotylionami w barwach narodowych, odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego. Następnie to ważne wydarzenie swoim występem uświetniły przedszkolaki i uczniowie klas młodszych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły recytowali wierszyki o tematyce niepodległościowej i odśpiewali pieśń „Wojenko, wojenko cóżeś ty za pani?” Po występie najmłodszych swój program zaprezentowały klasa IV i V. W trakcie występu uczniowie recytowali, między innymi wiersze takich autorów jak E.Doroszewicz, K.Staszewska oraz J.Śnieciński „Słowa jak kwiaty”. Występujący odśpiewali pieśni patriotyczne „Marsz, marsz Polonia”, „O mój rozmarynie” oraz „Pierwsza kadrowa”. Całość występu uświetnili również laureaci konkursu pieśni patriotycznej oraz recytatorskiego. Uczniowie raz jeszcze zaprezentowali całej społeczności szkolnej wybrane przez siebie utwory.

Bogdan Chomiszczak

spmanasterzec
Kategoria:

W dniu 12 października 2018 do braci uczniowskiej uroczyście przyjęci zostali:

 

 1. Ginda Faustyna
 2. Juszczak Konrad
 3. Kłapkowski Bartłomiej
 4. Ogarek Kacper
 5. Skrzek Zuzanna
 6. Szewczyk Ksawier
 7. Ziembańska Zuzanna

Nowi uczniowie pod opieką wychowawczyni Joanny Drozdalskiej-Szeligi zaprezentowali przedstawienie wyreżyserowane specjalnie dla nich o zagadkowym tytule „Uwięzieni w grze”. Celem głównym było zwrócenie uwagi zebranych gości na problem uzależnienia od gier komputerowych oraz uświadomienie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka a w szczególności młodego pełnią osobiste kontakty rówieśnicze.

W tym szczególnym dniu uczniowie klas II i III pod opieką wychowawczyni Agaty Wójcickiej wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich trud, zaangażowanie i poświęcenie się pracy z dziećmi i młodzieżą, przypominając tym samym o Dniu Edukacji Narodowej.

Joanna Drozdalska-Szeliga