Manasterzec 18,
38-600 Lesko

spmanasterzec
Kategoria:

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka czy wierszyk - na tę okazję jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie, gdyż to oni są  „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. Zgodnie wiec z coroczną tradycją w dniu 4 lutego 2020 roku  dzieci z  przedszkola oraz uczniowie młodszych i starszych klas  naszej szkoły pod kierunkiem swoich opiekunów,  przygotowali piękną uroczystość pt. "Herbatka dla Babci  i Dziadka". W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Oprócz wierszy i piosenek oraz inscenizacji goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. 

Bardzo dziękujmy Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla gości, a kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych  pięknych chwil w życiu .

A. Wójcicka

spmanasterzec
Kategoria:

Dnia 9.01.2020 r w naszej szkole odbyła się Choinka szkolna połączona z występem uczniów z kółka tanecznego i kółka teatralnego. Młodzież pod kierownictwem p. Grażyny Zalewskiej przygotowała inscenizację teatralną pt.,, Czerwony Kapturek szuka księcia’’, a tematem przewodnim przedstawienia było hasło: ,,Uważaj bracie ,jak umawiasz się na czacie’’. Występ był urozmaicony różnymi układami tanecznymi m. in. polką. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów poczęstunek oraz paczki, które były dużą atrakcją wieczoru, zaś DJ umilał zabawę świetną muzyką i licznymi konkursami.

G. Zalewska

spmanasterzec
Kategoria:

Dnia 12 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor Janiny Klucz. Następnie odśpiewano hymn państwowy. W pierwszej części programu artystycznego uczniowie klas VI i VII pod kierunkiem pani Justyny Krasulak zaprezentowali przedstawienie słowno - muzyczne o współczesnym charakterze, które wprowadziło nas w nastrój zadumy nad losem Polaków walczących o niepodległą Polskę. W drugiej części wystąpiły przedszkolaki z oddziału „Słoneczka”, przygotowane przez panią Annę Barańską, które pięknie wyrecytowały wierszyki i wykonały taniec do ludowego utworu „Przepióreczka”. Dodatkowo miłym akcentem były stroje dzieci w barwach czerwono – białych. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

J.Krasulak

spmanasterzec
Kategoria:

Z okazji mikołajek w piątek 6 grudnia 2019 uczniowie klas I–V wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do kina  w Sanoku. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wyświetlany w technologii 3D film „Kraina Lodu 2”. Wszyscy od dawna czekali na ten moment. Założenie okularów, kilka reklam i w sali nastała ciemność. Chwile później rozpoczął się film. Animowane postacie na ekranie, głośna muzyka i zabawa się rozpoczęła.

             Po filmie nastąpiła dalsza część atrakcji, gdyż w planach mieliśmy odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej  im. Grzegorza z Sanoka. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki,  sposobu zapisu czytelnika i wypożyczania książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali pani bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in.: jej pracy, liczby oraz wieku czytelników biblioteki oraz najczęściej wypożyczanych książek. Dzieci poznały zasady funkcjonowania wypożyczalni i czytelni. Poznały również działalność biblioteki oraz różne formy pracy z czytelnikiem.  Po tej garści obowiązkowych informacji, panie z okazji mikołajek przygotowały dla dzieci prezentację o Mikołaju oraz konkursy i zagadki związane z mikołajkowym bohaterem. Zadowoleni uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom za miłe spotkanie. Na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcie i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Wizyta w bibliotece była dla uczniów dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

A. Wójcicka

spmanasterzec
Kategoria:

W dniu 25 października 2019 roku sześcioro dzieci podczas uroczystości Pasowani na ucznia zostało przyjętych do braci uczniowskiej. Dwie dziewczynki Milena i Rozalia oraz czterech chłopców Jan, Kacper, Tomasz i Patryk swoją postawą i ciężką pracą w oddziale przedszkolnym udowodnili, że są gotowi zostać uczniami klasy pierwszej.

„Wszystkie przybory gotowe,

Ołówki zastrugane,

Pantofle na zmianę przygotowane.

Zeszyty i książki nowe,

Rączki do pisania gotowe!”

Pani dyrektor Janina Klucz uroczyście pasowała każdego z osobna olbrzymim ołówkiem, dając w ten sposób wyraz tego, że obowiązki ucznia nie zawsze są lekkie i przyjemne jak piórko ale bywają ciężkie jak wspomniany ołówek.

Dzieci otrzymały legitymację ucznia oraz pamiątkowe drobiazgi. Po uroczystości natomiast Rodzice przygotowali dla swoich pociech i nauczycieli słodki poczęstunek.

J. Drozdalska-Szeliga