Manasterzec 18,
38-600 Lesko

spmanasterzec
Kategoria:

Nadszedł czas podsumowań i pożegnań. Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie ósmej klasy odchodzą z naszej szkoły, dlatego też tradycyjnie chcieli się pożegnać przygotowanym przez siebie programem artystycznym. Występ okazał się pełen humoru i zabawy. Młodzież nie zapomniała również o swoich nauczycielach, dziękując im za wspólnie spędzone lata.

Swoich starszych kolegów w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali młodsi uczniowie z klasy siódmej, wręczając im pamiątkowe upominki przy dźwiękach gitary.

W dalszej części akademii nastąpiło rozdanie świadectw naszym absolwentom i wszystkim uczniom, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem.

Na koniec pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym życząc spokojnych i pełnych radości wakacji.

MDH

spmanasterzec
Kategoria:

19.06.2023r. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Manastercu wybrały się do wioski Indiańskiej „Hokka Hey” w Kunowej położonej w powiecie jasielskim. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów Indian oraz integracja w grupie. Wioska indiańska zrobiła na nas ogromne wrażenie! Wielkim przeżyciem dla dzieci było spotkanie z Wielkim Wodzem, który przyjął dzieci do szczepu indiańskiego wypowiadając indiańskie okrzyki. Na początku zostaliśmy oprowadzeni po mini ZOO i poznaliśmy najmniejszego jelonka w Polsce, kangury, papugi ale również lamę oraz marę patagońską. Po zapoznaniu ze zwierzętami dzieci zobaczyły jak wyglądają indiańskie namioty - tipi. Następnie dzieci stworzyły swoje unikalne opaski indiańskie oraz zostały pomalowane im twarze w barwy wojenne. Wychowankowie uczestniczyły w indiańskich grach i zabawach (m.in. tańce, bieg w workach, strącanie puszek). Po aktywności dzieci mogły odpocząć i posilić się upieczonymi kiełbaskami z ogniska. Gdy już dzieci chwile odpoczęły czekały na nich kolejne atrakcje: jazda na kucyku i dmuchowe zjeżdżalnie. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do szkoły. Zostały nam piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia i szerokie uśmiechy na twarzach. Ten dzień z pewnością długo pozostanie w pamięci dzieci.

Katarzyna Oleniacz

spmanasterzec
Kategoria:

„Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina.

Najpierw ta, w której się urodziłeś,

później ta, którą sam stworzyłeś.”

Peter Sellers

 

5 maja 2023r. był szczególnym dniem w naszej szkole, ponieważ uczniowie i przedszkolaki zaprosiły najważniejsze osoby w swoim życiu czyli Rodziców, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Rodziny. Na początku Pani Dyrektor Janina Klucz przywitała wszystkich zgromadzonych gości i zaprosiła do obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanych przez uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Manastercu.

Na samym początku dla Rodziców wystąpiło koło teatralne prowadzone przez Panią Annę Barańską w przepięknym przedstawieniu pt. „Nie ma tego złego”. Swój występ zakończyły przepięknym tańcem. Następnie na scenie wystąpił jeden z uczniów Stanisław Szeliga i zaprezentował swoje umiejętności muzyczne grając na wibrafonie. Kolejnymi małymi artystami które zaprezentowały swoje umiejętności były przedszkolaki i klasa I, które zaprezentowały przedstawienie pt. „Wiosna w wiosce Smerfów”. Pod opieką Pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie dedykowane jest ukochanym rodzicom. Kolejni artyści którzy pojawili się na scenie to była klasa II i III, która również przygotowała przepiękne przedstawienie w którym uczniowie recytowały i wyśpiewały swoje uczucia do ukochanych rodziców. Na koniec swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z kółka tanecznego prowadzonego przez Panią Grażynę Zalewską. Uczniowie zatańczyły taniec ludowy – Krakowiak. Po raz kolejny podczas występów mogliśmy skorzystać ze sprzętów zakupionych z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Święto Rodziny to wyjatkowy czas nie tylko dla dzieci, lecz także dla Rodziców. To czas pełen wzruszeń i porywu serca, zwłaszcza, gdy się widzi swoje dziecko w charakterze aktora. Uroczystość zakończyła się wręczeniem prezentów oraz poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Katarzyna Oleniacz

spmanasterzec
Kategoria:

XVI Leski Bieg im. Jana Pawła II

Dnia 31.05.2023 r. odbyły się w Lesku XVI Leskie Biegi im. Jana Pawła II. Brały w nich udział dzieci i młodzież uczęszczające do szkół w całej gminie Lesko. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając miejsca na podium. Na zawody stawili się reprezentanci niemal każdej klasy począwszy od 0 do 8. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, dyplomami .. Szkoła zajęła II miejsce w przeciąganiu liny oraz w sztafecie. Na podium zawodów stanął Piotr Ślęczkowski zajmując I miejsce w skoku w dal. Nieco poza podium uplasowała się Lidia Szeliga zajmując w biegach 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

                                                                                 Anna Barańska

 

Żakinada

 Dnia 1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w barwnej żakinadzie, która paradowała ulicami Leska. Burmistrz Miasta Leska Adam Snarski składa serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, młodzieży, dyrekcji szkół i przedszkoli, nauczycielom, opiekunom za pomoc i opiekę .W tym roku wszyscy nawiązywali do sylwetki oraz twórczości Aleksandra Fredry, ponieważ rok 2023 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem tego najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. W związku z tym  konkurs odbywał się pod hasłem „ Zainspiruj się Fredrą”  Dzieci, uczniowie mogły brać udział w konkursie gdzie przedstawiały  Aleksandra Fredrę lub postać, którą stworzył w swoich dziełach. Naszą Szkołę Podstawową w Manastercu na scenie reprezentowało koło taneczne pod kierunkiem Pani Grażyny Zalewskiej, które zatańczyło pięknego „Krakowiaka”.

 

                                                                                                                 Anna Barańska

spmanasterzec
Kategoria:

4 maja obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 –go Maja. Z tej okazji uczniowie klasy 5, 6 i 7 pod kierunkiem Pani Justyny Krasulak, Pana Radosława Noska i Pani Diany Marcyszyn przygotowali akademię. Młodzież zaprezentowała wiersze, pieśni oraz krótką inscenizację dotyczącą okoliczności uchwalenia Konstytucji. Znosiła ona liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa. Była to pierwsza w Europie uchwalona konstytucja.

Dziękujemy za uroczysty występ!

J.Krasulak