Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Dzień Rodziny

spmanasterzec

„Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina.

Najpierw ta, w której się urodziłeś,

później ta, którą sam stworzyłeś.”

Peter Sellers

 

5 maja 2023r. był szczególnym dniem w naszej szkole, ponieważ uczniowie i przedszkolaki zaprosiły najważniejsze osoby w swoim życiu czyli Rodziców, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Rodziny. Na początku Pani Dyrektor Janina Klucz przywitała wszystkich zgromadzonych gości i zaprosiła do obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanych przez uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Manastercu.

Na samym początku dla Rodziców wystąpiło koło teatralne prowadzone przez Panią Annę Barańską w przepięknym przedstawieniu pt. „Nie ma tego złego”. Swój występ zakończyły przepięknym tańcem. Następnie na scenie wystąpił jeden z uczniów Stanisław Szeliga i zaprezentował swoje umiejętności muzyczne grając na wibrafonie. Kolejnymi małymi artystami które zaprezentowały swoje umiejętności były przedszkolaki i klasa I, które zaprezentowały przedstawienie pt. „Wiosna w wiosce Smerfów”. Pod opieką Pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie dedykowane jest ukochanym rodzicom. Kolejni artyści którzy pojawili się na scenie to była klasa II i III, która również przygotowała przepiękne przedstawienie w którym uczniowie recytowały i wyśpiewały swoje uczucia do ukochanych rodziców. Na koniec swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z kółka tanecznego prowadzonego przez Panią Grażynę Zalewską. Uczniowie zatańczyły taniec ludowy – Krakowiak. Po raz kolejny podczas występów mogliśmy skorzystać ze sprzętów zakupionych z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Święto Rodziny to wyjatkowy czas nie tylko dla dzieci, lecz także dla Rodziców. To czas pełen wzruszeń i porywu serca, zwłaszcza, gdy się widzi swoje dziecko w charakterze aktora. Uroczystość zakończyła się wręczeniem prezentów oraz poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Katarzyna Oleniacz

Kategoria: