Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Dni Leska

spmanasterzec

XVI Leski Bieg im. Jana Pawła II

Dnia 31.05.2023 r. odbyły się w Lesku XVI Leskie Biegi im. Jana Pawła II. Brały w nich udział dzieci i młodzież uczęszczające do szkół w całej gminie Lesko. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając miejsca na podium. Na zawody stawili się reprezentanci niemal każdej klasy począwszy od 0 do 8. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, dyplomami .. Szkoła zajęła II miejsce w przeciąganiu liny oraz w sztafecie. Na podium zawodów stanął Piotr Ślęczkowski zajmując I miejsce w skoku w dal. Nieco poza podium uplasowała się Lidia Szeliga zajmując w biegach 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

                                                                                 Anna Barańska

 

Żakinada

 Dnia 1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w barwnej żakinadzie, która paradowała ulicami Leska. Burmistrz Miasta Leska Adam Snarski składa serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, młodzieży, dyrekcji szkół i przedszkoli, nauczycielom, opiekunom za pomoc i opiekę .W tym roku wszyscy nawiązywali do sylwetki oraz twórczości Aleksandra Fredry, ponieważ rok 2023 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem tego najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. W związku z tym  konkurs odbywał się pod hasłem „ Zainspiruj się Fredrą”  Dzieci, uczniowie mogły brać udział w konkursie gdzie przedstawiały  Aleksandra Fredrę lub postać, którą stworzył w swoich dziełach. Naszą Szkołę Podstawową w Manastercu na scenie reprezentowało koło taneczne pod kierunkiem Pani Grażyny Zalewskiej, które zatańczyło pięknego „Krakowiaka”.

 

                                                                                                                 Anna Barańska

Kategoria: