Manasterzec 18,
38-600 Lesko

spmanasterzec
Kategoria:

9 kwietnia 2024 roku kilkoro uczniów z naszej szkoły wyjechało do Leska na Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" - etap gminny. Na miejscu okazało się, że rywalizacja będzie duża, ponieważ do turnieju zgłosili się przedstawiciele czterech szkół z naszej gminy.

Dzieci i młodzież startowała w dwóch grupach wiekowych: grupa I - uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej, II grupa - uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej.

Pierwszym etapem turnieju były testy pisemne, zawierające 40 pytań. Do finałowego etapu ustnego zakwalifikowali się zawodnicy, którzy uzyskali największą ilość punktów w etapie pisemnym.

Uczennica Zuzanna Ziembańska zajęła III miejsce i tym samym będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy OSP Łukawica i Bezmiechowa za zorganizowanie transportu dzieci.

MDH

 

spmanasterzec
Kategoria:
Tuż przed przerwą świąteczną odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą pisankę. Przystąpiło do niego 16 uczniów. Uczestnicy przy wykonywaniu prac stosowali różne techniki plastyczne. Były prace z bibuły, cekinów, sznurka, koralików a nawet eko pisanki z recykilngu. Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na samodzielność i oryginalność wykonania pisanki.
Prace oceniano w trzech kategoriach:
przedszkole i zerówka:
I miejsce - Lena Urbaniak
II miejsce - Natan Kordek, Maja Miller, Malwina Miller
III miejsce - Kamil Urbaniak, Magdalena Cabała, Eryk Sałaciak
 
klasy I - III
I miejsce - Lidia Szeliga, Michał Mularz
II miejsce - Julia Balawejder, Michał Skrzek
III miejsce - Lena Rypyść, Miłosz Rypyść
 
klasy IV - VIII
I miejsce - Milena Miller
II miejsce - Rozalia Szeliga
III miejsce - Kamil Superson
 
Wszystkim gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.
MDH
spmanasterzec
Kategoria:

Dnia 19.03.2024r. odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursie. Był to konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony wiersz” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia Lesko przy PZPW w Rzeszowie. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych.  Jego celem było artystyczne przedstawienie wyobraźni dziecka na temat przeczytanego tekstu oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej dziecka i jego indywidualnych zdolności plastycznych. Dwoje uczniów reprezentowało naszą szkołę. Serdeczne gratulacje dla Miłosza Rypyść za zajęcia I miejsca oraz dla Leny Rypyść za wyróżnienie

A.Solon

spmanasterzec
Kategoria:

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny nasza szkoła wzięła udział w Operacji Czysta Rzeka 2024. Na wielkie sprzątanie poszli wszyscy: przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele.
Przyłączyliśmy się do Sztabu "Panko nad Sanem" pod skrzydłami Fundacji im. M. Pankowskiego, dostaliśmy rękawiczki i worki na śmieci. Koło szkoły nie sprzątaliśmy, bo mamy czyściutko, dbamy o porządek i segregujemy odpady. Prawie każdy z nas używa bidonów lub termosów na picie, a drugie śniadanie staramy się przynosić w lunchboxach. Ale poza terenem szkoły... Śmieci było bardzo dużo. Sprzątaliśmy idąc w kierunku leśniczówki, nad strumykiem przy kościele, nad Sanem i spacerując w stronę Sobienia. W workach znalazły się: wszelkiego rodzaju butelki szklane i plastikowe, kartoniki, folia, słoiki, stary but, szalik, oparcie od krzesła, baniaki i wiele innych odpadów. Nawet jeden z kierowców zatrzymał się i pochwalił nas za taką wspaniałą akcję! Pozdrawiamy serdecznie pana!
W ostatnie dni było deszczowo, ponuro i zimno, a dzisiaj świeciło nam piękne słońce. Pożytecznie spędziliśmy czas i dzięki naszemu sprzątaniu wiosna może zakwitnąć mnóstwem kwiatów i będzie jeszcze piękniejsza!

Anna Szamruchiewicz-Pałka

spmanasterzec
Kategoria:

W dniu 16 lutego 2024 roku odwiedziliśmy Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych (ZSTiA) w Lesku, aby wziąć udział w Dniu Otwartym. Nasza wizyta była pełna ciekawych wydarzeń i możliwości poznania szkoły oraz jej oferty edukacyjnej.

Na Dniu Otwartym mieliśmy okazję poznać różnorodne kierunki oferowane przez ZSTiA. Architektura krajobrazu, ekonomia, informatyka, energetyka odnawialna, gastronomia, hotelarstwo oraz sztuki plastyczne to tylko niektóre z nich. Rozmawialiśmy z nauczycielami, którzy opowiadali nam o programach nauczania, możliwościach rozwoju i praktykach zawodowych. Odwiedziliśmy pracownie, sale lekcyjne, mogliśmy zobaczyć, jakie nowoczesne wyposażenie jest dostępne dla uczniów. Dowiedzieliśmy się o osiągnięciach uczniów ZSTiA. Olimpiady, konkursy, projekty – szkoła ma wiele do zaoferowania ambitnym uczniom. Spotkaliśmy się z serdecznym przyjęciem ze strony uczniów i nauczycieli. Wszyscy byli otwarci na pytania i chętni do pomocy.

Dziękujemy ZSTiA w Lesku za gościnność i inspirujące spotkanie!

MDH