Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Szkoła pamięta

spmanasterzec

Nasza szkoła przyłączyła do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych.

W dniu 2.11.2023r. uczniowie i przedszkolaki wraz z wychowawcami z naszej szkoły odwiedziły cmentarz parafialny w Manastercu na którym uczcili pamięć bezimiennych i opuszczonych grobów oraz chwilą zadumy oddać cześć zmarłym. Ponadto zapalili znicze na grobach byłych pracowników szkoły i grobach rodzinnych.

Spacerując cmentarnymi alejkami rozmawialiśmy o bliskich, którzy odeszli oraz jak należy zachowywać się na cmentarzu. To była prawdziwa lekcja patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych.

Katarzyna Oleniacz

Kategoria: