Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Wigilia w naszej szkole

spmanasterzec

Dzisiaj w naszej szkole było bardzo wyjątkowo. Wspólnie świętowaliśmy przepiękny czas Bożego Narodzenia.

Przez cały tydzień dekorowaliśmy sale klasowe i korytarz szkolny. Wszędzie zawiesiliśmy papierowe elementy, śnieżynki, błyskotki, łańcuszki i misteria mniejsze i większe dekoracje. Ćwiczyliśmy śpiewanie kolęd. Przedszkolaki przygotowały koncert, klasy 1-3 pastorałkę, a kółko teatralne jasełkowy spektakl. Oczywiście pilnie zajęliśmy się także na lekcjach, pisaliśmy sprawdziany i kartkówki!

O godzinie 11.00 ze startuje na sali gimnastycznej, która udekorowana świątecznie zachwyciła wszystkich. Pani Dyrektor przywitała uczniów, grono pedagogiczne i rodziców. Jako pierwsze uruchomione przedszkola z układem choreograficznym w piosence „Na osiołku moim śniadym”. Potem usłyszeliśmy pastorałkę „Była noc” w wykonaniu uczniów klas 1-3. tam przy akompaniamencie gitary i pianina występo kółko teatralne ze spektaklem „W pewnym szopce”. Przedstawienie było przeplatane kolędami „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” oraz „Wśród nocnej ciszy”, do śpiewania włączała się cała szkoła.

Po części artystycznej ogłoszono szkolnego etapu rywalizacji „Na najpiękniejsze wyniki kartkę i szopkę bożonarodzeniową” corocznie zawodówgo przez Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi. Wszystkie prace były wyjątkowe, każdy otrzymał nagrodę. Jury wyłoniło zwycięzców rywalizacji:

Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa:

I miejsce - Maja Miller

II miejsce – Michał Skrzek

II miejsce - Zuzanna Skrzek

III miejsce - Rozalia i Lidia Szeliga

III miejsce – Iwona Mularz

III miejsce – Milena Miller

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa:

I miejsce - Patryk Kaszycki

I miejsce - Filip Kaszycki

II miejsce - Malwina Miller

II miejsce - Tomasz Smoliński

III miejsce – Marcelina Hudzik

III miejsce - Estera Konopka

Udało się zwyciężyć, gratulujemy. Zwycięskie prace przekazane do BDK w Lesku na kolejnym etapie konkursu.

Przechodzą nasi uczniowie i paniom pracujący w naszym szkole na dolnym korytarzu prowadzącym na nas Wigilia. Po modlitwie i wysłuchaniu fragmentu z Pisma Świętego podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Barszczyk, pierogi, ciasto, kompot, wszystko było pyszne!

Wesołych Świąt i charakterystycznego Nowego Roku!

Kategoria: