Manasterzec 18,
38-600 Lesko

Super User
Kategoria:

Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat pobytu naszych uczniów w Wiśle. Warto odwiedzić tę stronę.

https://www.facebook.com/FundacjaINGDzieciom

 

Szanowni Państwo!

W imieniu wszystkich rodziców chcemy złożyć serdeczne podziękowanie za zaproszenie oraz sposobność  wzięcia udziału naszych dzieci w zajęciach organizowanych w Waszym ośrodku.

Dzięki  Państwa dobrej woli nasze dzieci miały możliwość zobaczyć wiele pięknych miejsc i spędzić miłe chwile w państwa progach. Doświadczenie to na pewno wpłynie pozytywnie na dalszy ich rozwój. My jako rodzice dziękujemy za bezcenny czas poświecony naszym pociechom. Jesteśmy wdzięczni za opiekę, za wygodne łóżeczko, ciepłą zupkę, miłe słówko  i szczery uśmiech, kiedy przyszły chwile smutku. Mamy nadzieję, że nasze dzieci nie sprawiły kłopotów i jesteście Państwo zadowoleni z zaproszenia ich do siebie. Gratulujemy sprawnej organizacji wszystkim Państwu i dziękujemy osobom, dzięki którym ten turnus mógł się odbyć. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasze dzieci mogą liczyć na powtórne zaproszenie.

Dziękujemy jeszcze raz, a do podziękowań dołącza się grono wszystkich rodziców.

                                               Rada rodziców  przy Szkole Podstawowej

                                           Fundacji „ Elementarz” w Manastercu

View the embedded image gallery online at:
http://spmanasterzec.pl/index.php/wycieczki#sigFreeId78ac1fa69d

Super User
Kategoria:

W dniu 16 czerwca dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie I klasy pojechali na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego „ Knieja” w Nowosiółkach.  Dzieci miały okazję zobaczyć trofea łowieckie, przedstawicieli bieszczadzkiej fauny,  oraz zapoznać się miedzi innymi z formami rozwoju poroża jelenia i sarny europejskiej. Towarzyszył nam przewodnik, który w prosty i ciekawy sposób opowiadał dzieciom na temat trofeów myśliwskich,  po obejrzeniu wszystkiego w muzeum przewodnik zaprosił nas na ognisko, gdzie zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami, sokami oraz bułkami. Na pożegnanie dzieci dostały upominki od Nadleśnictwa z Leska.

View the embedded image gallery online at:
http://spmanasterzec.pl/index.php/wycieczki#sigFreeId155d7f56c2

Super User
Kategoria:

,,Ogród Doświadczeń’’

     Dnia 9 czerwca 2014r uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji  ,,Elementarz’’  z  Manasterca uczestniczyli w wycieczce do Krakowa w ramach projektu  ,,Szansa Małych Szkół’’.

    Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń, po którym oprowadzała nas pani przewodnik . W  interesujący sposób przekazywała ona informacje o tym miejscu. Uczniowie dowiedzieli się, że na jego terenie znajduje się wiele przyrządów doświadczalnych, które ujrzeli a jednocześnie mogli wypróbować. Najbardziej podobały się im urządzenia sprawdzające złudzenia optyczne między innymi: kolorowe sektory. Równie interesujący był labirynt i kołyska  Newton.

    Pobyt w tym miejscu sprawił młodzieży wiele radości a jednocześnie wzbogacił wiedzę.

 

http://youtu.be/bnqCLgW2gO8

Super User
Kategoria:

W dniu 15 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli pojechali na wycieczkę. Odwiedziliśmy zamek w Krasiczynie, jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie, Arboretum, czyli specjalistyczny ogród botaniczny w Bolestraszycach, oraz Rynek w Przemyślu. Na zakończenie udaliśmy się do Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego, gdzie znajduje się całoroczny tor saneczkowy. Stok, na którym położony jest tor, znajduje się blisko centrum miasta, obok Parku Miejskiego, Kopca Tatarskiego i sztucznego lodowiska. Tam właśnie miała miejsce jedna z atrakcji naszej wycieczki jazda z górki na pazurki bez śniegu i w letniej scenerii. Pomimo kaprysów pogody, wycieczka była bardzo udana.

Poniżej wypowiedzi niektórych uczestników oraz galeria zdjęć.

 

Na tej wycieczce najbardziej podobały mi się zjazdy na torze saneczkowym, fajny też był ogród w Bolestraszycach.(Michał)

Na wycieczce najbardziej podobały mi się zjazdy na torze saneczkowym. Bardzo podobały mi się stawy na zewnątrz zamku w Krasiczynie. Cała wycieczka mi się podobała i chętnie pojechałbym jeszcze raz. (Ginger)

Podobały mi się lochy, bo było strasznie. Super były zjazdy. Było dużo atrakcji. (Paulina)

Było super, zwiedziliśmy zamek w Krasiczynie oraz piękny ogród botaniczny gdzie było sporo bujnej roślinności. Najbardziej jednak zapamiętam zjazdy na saneczkach. (Claudia)

Najbardziej podobały mi się lochy w zamku w Krasiczynie. Były tam sztuczne trupy i groźna muzyka w tle. Oprócz tego podobały mi się zjazdy na saneczkach. (Julia)

Wrażenie zrobiły na mnie lochy w zamku w Krasiczynie, fajny też był labirynt w Bolestraszycach w ogrodzie – trudno było z niego wyjść. (Karolina)

Na wycieczce podobały mi się sanki jeżdżące po szynach. Podobała mi się też trasa do Przemyśla po krętych serpentynach, gdzie organizowane są samochodowe rajdy górskie. Ciekawe były też lochy w zamku w Krasiczynie. (Łukasz)

W Krasiczynie zwiedzaliśmy zamek. Najfajniej było w lochach. Prawdopodobnie były tam prawdziwe trupyi były też dziwne odgłosy. Pod koniec pojechaliśmy na tor saneczkowy. Na początku zjazdu też było trochę strasznie. (Wiktoria)

 

View the embedded image gallery online at:
http://spmanasterzec.pl/index.php/wycieczki#sigFreeIdd801fba62c

Super User
Kategoria:

My uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Manastercu zostaliśmy zaproszeni na pobyt edukacyjno – rekreacyjny do Ośrodka Wypoczynkowego „Regle” w Wiśle w terminie od 2.11.2013r. do 16.11.2013r.

Całkowity koszt pobytu dla dzieci i opiekunów ufundowała Fundacja ING Dzieciom.

Były to niezapomniane atrakcje przygotowane przez Pracowników Ośrodka „Regle”. Wycieczki autokarowe i piesze, seanse w grocie solnej, zabawy na basenie kąpielowym a przede wszystkim odwiedzenie galerii Małysza i Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince   Uczestniczyliśmy także w spektaklu teatralnym w Teatrze „Banialuka” w Bielsku-Białej. Zwiedziliśmy teatr, zajrzeliśmy za kulisy, poznaliśmy etapy powstawania kukiełek, kostiumów, dekoracji. Wyjechaliśmy kolejką linową na Szyndzielnię. Na długo utkwi w pamięci szczęśliwcom z naszej szkoły przejazd „zielonym kuligiem” wzdłuż Białej Wisełki i pieczona kiełbaska przy ognisku. Pyszną atrakcją były też samodzielnie wykonane podpłomyki pieczone w Chlebowej Chacie.

Bardzo miło wspominamy Pracowników z „Regli”, którzy się nami opiekowali i przygotowywali dla nas pyszne smakołyki. Serdecznie im za to dziękujemy.

 

Uczniowie, Rodzice, Grono pedagogiczne i Dyrektor Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w   Manastercu składają

serdeczne podziękowania Fundacji ING Dzieciom za to, że mogliśmy być u Was w gościnie.

 

Dziękujemy!

 

View the embedded image gallery online at:
http://spmanasterzec.pl/index.php/wycieczki#sigFreeId531fa57832